فارسی در حلقومون

سلام باید بگم حال نداشتم بنویسم انگار دنیا و سوژه هاش جذابیتش را برام از دست داده بود تا اینکه دیشب جناب رحیمی توصیه ای کردند دوباره احساس کردم  حیف شما هم اگه ندونید و توصیه و راهنمایی ایشان را از بدید.

ماجرا از این قرار بود در برنامه خبری 20:30 نشان داد که خبرنگارها از معاون اول رییس جمهور و وزیر بهداشت سوالاتی پر مایه کردند که جواب های بسی پر مایه تری را تحویل گرفتند.

 آقای رحیمی عزیز در بین اصحاب رسانه تاکید داشتند چون حرف اول را در منطقه می زنیم پس باید فارسی را پاس بداریم.

ایشان در ادامه فرمودند باید جواب آزمایش ها را هم به فارسی بنویسیم تا مردم نیاز نداشته باشند که جواب آزمایش را به کسی نشان بدهند . وقتی برگه آزمایش را می گیرند مثلا خودشون پی ببرند که قند خون دارند این طوری کلی در وقت آنها صرفه جویی میشه و از رفت و آمدشان هم کاسته می شود .

در همین حین خبرنگاری رو به وزیر بهداشت می کند و می پرسد که این امر امکان پذیر است؟

خانم وزیر بهداشت که تمام مدت در کنار جناب معاون با لبخندی از این ور صورت به آن ور صورت ایستاده بود فرمودند بله این امکان پذیر هست چرا که نه

در ادامه هم این بانوی ایران زمین تاکید کردند البته باید خدمت دکتر رحیمی برسیم تا در این مورد از راهنمایی ایشون استفاده کنیم.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نتیجه اخلاقی : اول اینکه خدا را شکر که مسوولان در همه شرایطی به فکر ترافیک و رفت و آمد مردم شریف ایران هستند این موضوع را میشه از توجه به یک جواب آزمایش تا کارهایی که توسط دولت الکترونیک به نحو احسن انجام می شود دید.

دوم اینکه باید به سمتی پیش بریم که همه کارها را خودمون انجام بدهیم یعنی به سمت خودکفایی فردی حرکت کنیم حتی بریم به سمتی که خودمون از خودمون آزمایش بگیریم و جواب آزمایش را پارسی صادر کنیم و خودمون هم پارسی  را پاس بداریم و  جواب آزمایش را بخوانیم ( پس از گذاراندن مقطع دکتری فشرده در یک هفته) نسخه درمان خود را پارسی نبشته و از داروخانه ای که در خانه ایجاد کردیم دارو تحویل بگیریم .

اگه بشه چی میشه

خلاصه اینکه من برای اینکه به کم شدن ترافیک کمک کنم می خوام نان را هم خودم در منزل طبخ کنم و یواش یواش به سمتی پیش برم که غیر از خودکفایی در آرایش و پیرایش خودم به امور آرایشی پیرایشی همسر و پسرم هم برسم.

 شما هم وقت را از دست ندهید و برای حل مشکل کمبود وقت و ارزشمند بودند وقتتون در این مملکت و حل مشکل ترافیک در جهت خودکفایی فردی گام بردارید تا سرزمینی پارسی و سربلند داشته باشیم.

پی نوشت : سال نو مردم پارسی زبان مبارک و از تمام دوستانی که به زبان پارسی سال نو را به این بنده در حال خودکفا شده تبریک گفتند تشکر می کنم باشد که جبران محبت کنیم.

 

 

 

/ 7 نظر / 17 بازدید
سودابه

به قولي:از كرامات شيخ ما اين است شيره راچشيد وگفت شيرين است!! كرامات و افاضات دولتمردان ما تمام شدني نيست!منهم در جهت خودكفايي گام هاي موثري برداشتم .زدم تو كار توليدمشتقات شير!!

بیدارباش

درود و صد درودي ديگر بر شما سركار اليه آزاده خانم بسيار زيبا و زيركانه به نقد و بند كشيديد سخنان معاون اول را متن بسيار قوي و كلامي بسيار شيوا داشتيد و داريد بهرحال............ در وبلاگم شعري از بانويي شاعر كم شناس و صاحب اثر قرار داده ام كه مربوط به رنج بانوان ايران زمين است و درخور توجه مخاطبان لطفاً در صورت استقبال از محتواي شعر به ديگر دوستان خود نيز معرفي نماييد سپاس بيكران از شما نويسنده محترم.

سودابه

آزاده جان.سلام من هم بالاخره یه چیزی نوشتم .از سردلتنگی که نه سیخ بسوزه و نه کباب!!

بیدارباش

درود بر شما آمدم دیدم مطلبی جدید نداشتید و گفتم احوالی از شما بپرسیم بهار بر شما خجسته باد......بدرود

رامین جان

سلام دوست عزیز. وبلاگ قشنگی داری. مایلم تا با همدیگه تبادل لینک کنیم. برای این کار وبلاگ ما را با عنوان:همه چی هست از شیر مرغ تا جون آدمی زاد در وبلاگ خود لینک کرده و در بخش نظرات وبلاگ به من اطلاع دهید تا وبلاگ شما را با نام مورد علاقه ی خود در وبلاگمان لینک کنیم. raminprogram.persianblog.ir

هوشنگ

سلام آدرس جدید من: http://laststep.blogsky.com/

بیدارباش

با درود مدتی است که از شما بیخبریم ، امید دارم همیشه سلامت باشید.